Bavíme se přes aplikace, ale pak nemůžeme říct, že máme kamarády

Bavíme se přes aplikace, ale pak nemůžeme říct, že máme kamarády

Navazujeme kontakty s lidmi, které sotva známe, nebo s těmi, které jsou jejich známými a chtějí si zvýšit počet svých přátel. Bohužel pak zjišťujeme, že při chatování nám to nějak drhne. Nemáme nic společného, nikdy jsme se neviděli. Mladí jsou často nadšení z počtu těch, kteří je požádají o potvrzení jejich společného kontaktu, ale neuvědomují si, že když někoho neznají, nemusí to být člověk, který je na fotce a ani jméno nemusí být nutně pravé.
zábava u pc
Naši skuteční přátelé nás vyzývají, abychom se facebooku vzdali a raději s nimi šli na kávu, ale my jsme tam jak přikovaní, protože psaní si s několika lidmi nezávisle na vzdálenosti, která mezi námi je, je fascinující. A k tomu si můžeme hrát nějakou hru.
Říkáme, že máme kamarády, ale ne, ti nejsou opravdoví. Sice si můžeme rozumět v různých názorech, ale být kamarádem znamená jít se projít, poplakat si druhému na rameni, když se děje něco špatného, zasmát se spolu trapasu, jít spolu do kina, nebo pravý kámoš v nejhorších chvílích je oporou, či půjčí peníze.
Ti z počítače neudělají nic takového. Ani kdybyste si psali kdoví kolik let a každý den.
Ale protože stránky nejsou nijak kontrolované, může si vytvořit falešný profil i člověk, se kterým se vídáte denně, a přidá si vás. Vy mu žádost potvrdíte a on z vás pak začne tahat „rozumy.“ Někdy takto dochází k zesměšnění, kdy se člověk svěří neznámému a pak informace zneužije. Ano, tohle se stává hlavně mezi mladými uživateli. Najdou si důvěřivce a pak mu ublíží.
Určitě jste slyšeli o případech, kdy přicházejí srdceryvné e-maily, kde pisatel žadoní o peníze, protože je v nouzi. Důvěřiví lidé, kteří si myslí, že na druhé straně je někdo, kdo je zoufalý a potřebuje pomoct, mu na jeho účet posílají vysoké sumy.
sešit, mobil a pc
Nebo osamělé ženy, které věří, že když ten dotyčný žádá peníze na cestu k ní, že je na to skutečně využije.
Jsou to zpravidla lidé, kteří si díky chvilkovému dopisování testují druhého a zjišťují, jak moc si vybudovali jeho důvěru a pak udeří. Ti podvedení jsou pak dost šokovaní tím, že to nebyl kamarád v nouzi, ani budoucí důvěrný přítel, ale jen prachsprostý podvodník.
Také se může stát, že si přidáte někoho, o kom si myslíte, že ho znáte a je to tedy bezpečný kontakt. Za pár měsíců, kdy jste si nenapsali ani pozdrav, se ozve a žádá, abyste ho u sebe na několik dní ubytovali. Odmítnete, ale on žadoní dál. Teprve pak začnete pátrat a zjistíte, že po něm jde policie a schovat ho už odmítlo víc lidí. Raději si takového „kamaráda“ okamžitě smažete.
Bylo by lepší, kdybychom si všichni do svých kontaktů přidávali jen skutečně prověřené lidi, i když je lákavé mít „přátel“ víc a víc. Ať je jich raději málo, ale zato žádní podvodníci, nebo někdo, kdo by nám mohl chtít psychicky nebo i fyzicky ublížit.