Den otců je za dveřmi

Den otců je za dveřmi


S maminkami je to docela jednoduché: kytka, čokoláda nebo dobrý oběd. Co ale věnovat tatínkovi, hlavně v situaci, kdy spousta z nich ještě ani neví, že nějaký svátek slaví? Když se jich zeptáte přímo, většina z nich bude spíš zaskočená než nadšená, a neurčitě odpoví, že jim nic dávat nemusíte. Sázkou na jistotu je ale kvalitní alkohol.
předání dárku.jpg
Určitě víte, co má váš rodič rád, tak mu vyberte něco, co by si nikdy sám nekoupil. Fanoušek rumů? Co třeba značka Zacapa? Fanouška Jamese Bonda uctíte lahví Martini, milovníka koktejlů pak zase třeba lahví Bombay Blue Saphire. Neholduje váš otec pití? Kvalitní uzenina nebo sýr vám udělá stejnou službu. Sehnat se dá třeba šunka Jamón, která se odkrajuje přímo od kosti, nebo opravdu velké koleso holandského či francouzského sýra.
dárek pro muže.jpg
 
Další možností je kvalitní kousek oblečení. A nemusí to nutně být ani oblek nebo něco formálního. Máte rodiče nadšeného sportovce? Co třeba nové atletické tričko nebo šortky, popřípadě poukaz na nákup sportovních bot? Rybář? Spolkněte jednou svůj názor na tohle hobby a věnujte mu slušivou vestičku nebo klobouk. A pro vášnivého kuchaře můžete vybrat třeba něco, co zajistí, že už mu oblíbené tričko nikdy nepotřísní rajčatová omáčka. Může to být vkusná zástěra, ale klidně i celý rondon. Pokud jste opravdu v koncích, tak se můžete také poohlédnout po dresu nebo šále oblíbeného klubu, i když zejména u těch zahraničních to už budete mít s objednáním dost natěsno.
bankovka pod šálkem.jpg 
Dávat elektroniku je možná přece jen trochu přehnané, ale co třeba nějaký doplněk ke stávajícímu přístroji? Nový kryt na laptop nebo na telefon není nijak drahý, a váš táta si na vás vzpomene pokaždé, když svůj stroj vytáhne. Dnes dokonce můžete vybrat personalizovaný, s vaší společnou, nebo jinou tatínkovou oblíbenou, fotografií. Dát jako dárek třeba vzpomínku na oblíbenou dovolenou? To vůbec není špatný nápad.