Moderní dřevěná pergola vám zajistí příjemné posezení

Moderní dřevěná pergola vám zajistí příjemné posezení

Toužíte po tom, že si na svou terasu či zahradu pořídíte kvalitní zahradní nábytek? Velký stůl, lavice, pohodlné skládací židle, křesla – je jen na vás, které prvky zvolíte. Určitě se však do těchto kusů nábytku vyplatí investovat, protože právě díky nim získáte na své zahradě, respektive terase místo, kde můžete v klidu relaxovat, odpočívat s rodinou, grilovat s přáteli nebo třeba za hezkého počasí obědvat. Je to zkrátka skvělý prostor venku, který můžete využívat dle vlastního uvážení. Nezapomeňte však na jednu důležitou věc, a to tu, že zahradním nábytkem to nekončí. Potřeba je kvalitní zahradní dřevěná pergola, která vám celé posezení kvalitně zastřeší a ochrání.
 
pergola

Proč je dřevěná pergola tolik nezbytná? Jaké typy ochrany tato konstrukce poskytuje?

  • Ochrana před sluncem – tu oceníte zejména v teplých letních dnech, kdy si budete chtít dopřát posezení na čerstvém vzduchu, avšak bez nepříjemných ostrých slunečních https://tema.novinky.cz/slunecni-elektrarny paprsků mířících do vašeho obličeje. Navíc díky zastínění bude možné na pergole udržet příjemnější teplotu.
  • Ochrana před deštěm – dřevěný nábytek je samozřejmě náchylnější na poničení, a to zejména při dešti. Je tedy potřeba chránit vaše prvky před přímým kontaktem s deštěm, a o to se postará taktéž právě tato konstrukce.
  • Ochrana před větrem – díky možnosti bočního zákrytu budete v bezpečí i před silným a nepříjemným větrem. To znamená, že na své terase můžete dělat cokoliv bez starostí, že vám něco uletí.

 atlán

Elektrické i manuální ovládání

Dřevěné pergoly se pohybují prakticky ve dvou cenových kategorií, a to podle toho, jestli se rozhodnete pro manuální nebo elektrické ovládání. Elektrické je samozřejmě mnohem pohodlnější a komfortnější, avšak je nutné počítat s tím, že cena bude vyšší. Pokud však požadujete pouze ochranu a na pokročilejší funkce vás neužije, tak vám bohatě bude stačit varianta s promyšleným systémem manuálního ovládání.